ISSN 1335-8715

14-05-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Potrebujeme viac sociálnych rozdielov

Podľa viacerých prieskumov považuje väčšina Slovákov za jeden z najväčších problémov súčasnosti materiálnu nerovnosť. Naši ľudia si spravodlivú spoločnosť predstavujú ako takú, kde neexistujú veľké príjmové nerovnosti. No nekráčajú náhodou nivelizácia príjmov a chudoba ruka v ruke?

Reakcia na príspevok

RE: Potrebujeme boľševickú revolúciu
autor: jg
pridané: 19-05-2006 14:28


Pravo na zivot a majetok je ohrozene kazdym inym "pravom" ktore umoznuje inicializaciu nasilia (pouzitie nasilia ako prvy). Co predstavuju akekolvek dane. Cize ten protiklad je daniam inherentny. To ze ho ignorujes neznamena, ze neexistuje. Cize kazdy, kto nieco take schvaluje sa k "extremizmu" (toto je pre istotu nejaky obrat od fasistov, komunistov ...?) blizi podstatne viac ako niekto kto dane neschvaluje a nema problem spolunazivat s kazdym ciste na zaklade mieru. On nechce nasilu nic od teba. Ty chces od neho nasilim dane. Este stale nezapina?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2025 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group