ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: jeden priklad za vsetky
autor: tato
pridané: 12-05-2006 22:45


"... a kryte beztrestnostou, uz sa im zachce zit podla svedomia. "

No myslim, ze si asi necital co som napisal .

" Akonahle sa zmenia podmienky dohody ..."

Lenze pre zamestnavatela sa podmienky akoze nezmenili tovar ako tovar . Linka je ta ista, praca je ta ista, len miesto susenych sliviek je tam uz porno casopis ... Takze aka rada ? Nemoze ho nutit zamestnavatel zostat v pracovnom vztahu ? Jeho nuti zakon ! Ako si sam napisal, nesie pravny postih . Nema sancu sa vyjadrit . Musi porusit zmluvu a tym aj zakon a to je podla Teba lepsie riesenie .

" Pokial je ochotny robit dalej aj to, co sa munepaci, hoci ho ikto nenuti, problem je v jeho lahkovaznom vztahu k vlastnemu svedomiu a problem nie je v podnikatelovi. "

On nie je ochotny - on nema inu moznost, respektive ma, porusit zmluvu - nepracovat - porusenie pracovnej discipliny , alebo konat tak ako ho nuti zakon hoc proti jeho svedomiu (minimalne dva mesiace) .

Mna sokuje Tvoja predpojatost voci prijatiu k VS a dovod je porusovanie zmluvy , ale inde radis, ze ked zamestnanec zisti, ze je nieco proti svedomiu tak ma porusit zmluvu vtedy je to v poriadku . Sice ziadny zakon mu to neumoznuje, ale podla Teba tak ma konat .
" Socialisti suhlasia s mojim nazorom? praveze nie, "

To chces povedat, ze suhlasia s prijatim zmluvy o vyhrade svedomia ? A ktori to su ? Fico ? Saktor ? Kalinak ? Prosim Ta pekne, to ani nemozes mysliet ako srandu .

" To je lahko pochopitelny princip spravodlivosti a zmluvnej volnosti. "

Upratovacka bola prijata na upratovanie bytu na ulici XY. Ak nepride upratovacka do prace z dovodu , ze z bytu, ktory upratovala sa stal "bordel" tak porusi pracovnu zmluvu a mozu jej za to hrozit sankcie, lebo ona sa zaviazala upratovat byt a to neurobila. Jej dovody (nechce podporovat svojou pracou nevestinec) nikoho dnes nezaujimaju . Ziadna volnost, ale tvrde sankcie ju cakaju . Vies je super nastavit si princip spravodlivosti tak aby Ti vyhovoval .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group