ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: jeden priklad za vsetky
autor: jednokto
pridané: 12-05-2006 16:42


ked nekto povazuje za amoralnu antikoncepciu, teak kde v pr.eli je jeho moralka, ked sa hrabe do firmy, kde sa antikoncepcia produkuje? a kde v p-deli je jeho moralka, ked podpise zmluvu, ktorou sa postavi k vyrobnemu pasu???

ked je pre niekoho nemoralne robit asistovanu reprodukciu alebo interrupce, tak kde v p-deli je jeho moralka, ked sa hrabe na pracovisko, kde sa to vykonava?????

ked je pre niekoho nemoralne vyucovat Darwinovu teoriu, tak preco sa hrabe na skolu, kde sa tato teoria vyucuje?

tiez by si asi niekto tukal na celo, keby som povazoval celibat za nemoralny a hrabal sa za katolickeho farara, no nie? a som zvedavy, ktory z krestanov by sa v takom pripade bil za moje pravo na vyhradu svedomia, ktoru by som mohol pouzit proti celibatu a teda ostat v fleku katolickeho farara a zaroven sa vyhnut celibatu :)

ohnut chrbat a "chranit" vidis - ako pekne sme nasli paralelu medzi krestanmi a socialistami - ja vzdy tvrdim ze krestania boli prvi komunisti


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group