ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: jeden priklad za vsetky
autor: tato
pridané: 12-05-2006 10:27


" Neverim, ze by pozabudli do zmluvy dat doplnenie takych vynimok z pouzitia vyhrady svedomia, ako je ohrozenie zdravia (Lipsic ju tam nedal, ale az po pripoimenkovani legis rada),alebo ako je nemoznost pouzitia vyhrady na konanie, na ktore sa clovek predtym dobrovolne zaviazal. "

Podla mojho nazoru ani Tie " vynimky" by tam nemuseli byt . Nie su vobec nutne a su navyse . Ale O.K. Ja sa skor pytam povedz preco teda leg. rada nepripojila aj tu Tvoju o nemoznosti konania na cinnost, ktoru sa pred tym zaviazal, akje taka nutna ? Asi preto, ze to za nutne nepotrebovali a je to "nad slnko jasnejsie" .

" ....pokial ide o pracovne zaradenie a plnenie prikazov zamesntavatela, to je uz trosku ina kava a ide stale o zmluvnu volnost - kde niet dvoch na dohodu, niet dohody SIMPLE AS THAT.... "

O com to hovoris ? To uz je zmluvna volnost ? Ale odnesie si ju zamestnanec . Ty vies dobre, ze predovsetkym ide o cinnosti, ktore si zamestnavatel vymysli, ktore sice nie su nelegalne , ale vela ludi ich poklada za nemoralne . Zamestnanec ma dve moznosti hrube porusenie pracovnej discipliny, alebo "ohnut chrbat" - presne tak ako Ti to ten Lipsic napisal .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group