ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: jg
pridané: 12-05-2006 0:37


Problem nie je so zdovodnenim trestu smrti. Problem je s dokazanim viny. Popravit nevinneho je neporovnatelne horsie (mrtvy nevinny a vrah stale na slobode) ako nepopravit vinneho. Vina sa v drvivej vacsine pripadov neda na 100% dokazat. Preto som napriklad ja proti trestu smrti. Nie preto, ze by si ho vrah nezasluzil. Existuje dost konkretnych prikladov v krajinach bez trestu smrti na desiatky rokov odsudenych "vrahov" (napr. Canada - David Millgard), o ktorych bolo neskor dokazane, ze boli nevinni. Ak by ich popravili, tak by tie justicne omyly nebolo mozne nikdy napravit. Sudcovia, policajti, zalobcovia, porotcovia su len ludia, ktori tiez robia caste chyby ako kazdy.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group