ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: jeden priklad za vsetky
autor: tato
pridané: 11-05-2006 12:12


Mne bolo hned od zaciatku jasne , ze nenajdeme dohodu . Nuz , ale pokusal som sa ako sa dalo .

" Nezabudaj, ze po tebou citovanej vete nasleduje aj ina, ktora hovori, ze pravny poriadok SR sa PRISPOSOBI zmluve s vatikanom tak, ABY NEBOLA porusena PODSTATA vyhrady svedomia "

To je v poriadku . Ved , ale keby to tam nebolo tak da hocikto ( teraz nenarazam na Teba) dovsetkych zakonov take podmienky, ze sa ta vyhrada neda, alebo nesmie pouzit a je to vybavene. (sorry za zjednodusenie )

" zamestnanec mohol z dovodov spomenutych v katechizme jednostranne ucinne a bez pravnej zodpovednosti odmietnut plnenie niektorych povinnosti, ktore podpisal v zmluve "

Na Tvojom priklade som Ti vyssie ukazal, ako to ma zamestnanca chranit, pred zneuzitim pri jeho pracovnej zmluve . Ty vies dobre , ze pracovne zmluvy sa koncipuju vacsinou siroko pod pojmy , pod ktore sa da skryt takmer cokolvek .

" istota nemannosti RKC je vysia ako akekhokolvek zakona SR. Nuz to povedz tym, ktori skoncili na hranici za iste nazory - a cirkev znenazdajky obratila nazory a priznala si chybu - po niekolkych starociach."

Do tejto temy vacsinou nezasahujem .
1. Nehovoril som o nemennosti RKC ale KKC (katechizmus)
2. Ja to nemozem garantovat pochopitelne to mas pravdu . Ja som len narazal na fakt , ze katechizmus je stabilnejsi ako hoc ktory zakon v SR . To vies dobre aj Ty sam . Dokonca trufam si tvrdit , ze medzistatne zmluvy maju kratsiu zivotnost ako KKC .

PS.:
" Teda vyhrada svedomia je institut, pred ktorym sa musi sklonit aj nase pravo a pokial je v rozpore s tymto institutom, tak sa musi nase pravo zmenit "
Toto emocionalne - nase pravo sa musi sklonit - mozno na niekoho plati na mna dost tazko .
Nase "pravo" musime pri prijimani zmluv o ludskych pravach vacsinou upravovat - cize sa musi sklonit . :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group