ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

jeden priklad za vsetky
autor: jednokto
pridané: 09-05-2006 16:06


co som nasiel na nete:

rozhovor:
VIERA STRÁŽNICKÁ šesť rokov dohliadala na dodržiavanie ľudských práv ako sudkyňa Európskeho súdu pre ľudské práva, predtým pôsobila štyri roky ako veľvyslankyňa v Štrasburgu. Po návrate na Slovensko ju prekvapilo, ako sa u nás zrýchlilo životné tempo, na druhej strane však aj to, že nie sme ochotní riešiť veci diskusiou, chápať sa a spolupracovať.

otazka:Aké spory sa k vám dostali z Francúzska?
odpoved: Francúzsko je multikultúrne a pre takú spoločnosť sú typické sťažnosti s náboženským podtextom. Napríklad ortodoxný žid sa sťažoval, že ho firma núti pracovať v piatok popoludní a v sobotu, keď sa musí zúčastňovať náboženských obradov. Súdy mu nevyhoveli a my sme ich rozhodnutie potvrdili s odôvodnením, že podpisoval pracovnú zmluvu a poznal podmienky práce.

SIMPLE AS THAT


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group