ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: Kultúrna vojna PS
autor: LIBERTARIAN
pridané: 09-05-2006 12:29


" Demokracia nestojí na 'ochrane' týchto groteskných rytierov - má účinné legálne nástroje na to, aby zabránila týmto (podľa terminológie PS) hlodavcom ohlodávať jej korene a vykonala, ak bude treba, aj deratizáciu redakcie Pravého spektra. "

- Toto si uz asi trochu prehnal !


- K "liberalnej demokracii" : Este pred cca 10 rokmi som LD povazoval za svoj ideal. Aj dnes povazujem LD (tu z roku 1995) za svoj ideal, lenze dnesna LD uz nie je LD spred 10 rokov. LD sa nam pomaly ale iste przni. Nielen ta slovenska. Zial, aj ta europska. Kym predtym bola LD namiesana z LIBERALIZMU (60%) a z DEMOKRACIE (40%) , dnes je v nej liberalizmu minimum, a ostala z nej iba "demokracia" , v ktorej sa nadpolovicna vacsina poslancov moze rozhodnut O COMKOLVEK . O zvysenie dani, o novych "rocnych vyuctovaniach zdr.poistenia" , o zakaze SPANIA NA LAVICKACH, o zakaze nedelneho predaja .

Pred 10 rokmi bola EU mojim snom. Dnes je byrokratickou masineriou.

Tvoj clanok by som pred 10 rokmi povazoval za bezchybny. Dnes ho vidim ako clanok cloveka, ktori sa vratil z 10-rocnej cesty na Mars.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group