ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

nazor
autor: karol sudor
e-mail: k.sudor@atlas.sk
webstránka: http://sudor.blog.sme.sk
pridané: 08-05-2006 14:20


autor clanku v. palko ma v podstate pravdu a nikto by mu ju nemohol vytknut, keby sam obcas nerelativizoval svoje nazory vlastnym konanim. na jednej strane sa uplne spravne stavia na stranu obeti a prisnejsich trestov zlocincov, na strane druhej jedneho darebaka poctivo drzal vo funkcii v radoch policie. slo o sefa policie v michalovciach guzeja, ktory ak uz nic ine, tak. min. porusoval sluzobnu prisahu policajta a interne predpisy PZ SR. a odvolal ho az jeho nastupca, pricom zdokumentovanych lotrovin guzeja by malo byt dost i pre konzervativca palka. nemozme na jednej strane obhajpvat (spravny) nazor v jednom pripade a ignorovat rovnako potrebny nazor v pripade inom. v tomto mi to pride naozaj nekonzistentne a hodnotovo trochu mimo.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group