ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: Lukas Krivosik
pridané: 07-05-2006 20:39


Ano, dalsia zaujimava tema je vztah medzi prirodzenym zakonom a svetskym pravom. Prirodzene pravo by samozrejme malo byt nadradene svetskemu zakonu a svetske pravo by z toho prirodzeneho malo vychadzat.

"teda argumentacia desatorom pri eutanazii alebo interrupciach je nemiestna,"

Ked si pozries clanky na temu interrupcie napr. tu na Pravom Spektre, tak zistis, ze nikde neargumentuju desatorom alebo cirkvou. Naopak, argumentuju zdravym rozumom a vedeckymi argumentmi. Ja nie som proti potratom preto, lebo tak povedal papez, ale preto, ze vedecke argumenty su jednoznacne a mojmu rozumu je zjavne, ze tu ide o vrazdu ludskeho tvora.

"lebo svetske zakony sa stavaju na niecom inom ako cirkevne zakony."

Ten prirodzeny zakon je casto daleko lepsie premysleny ako neustale sa meniace a casto protichodne zakony svetske. Prave pri niektorych svetskych zakonoch by si mal problem uchopit nejaku racionalnu myslienku, ktora stala za ich prijatim.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group