ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: jednokto
pridané: 07-05-2006 19:57


:) podme od konca

"Naproti tomu vynimka z Nezabijes pri interrupciach a eutanazii relativizuje ludsky zivot na jeho zaciatku a konci a preto priamo moze viest k spochybneniu zasady Nezabijes ako takej. A to v prospech velmi otaznych hodnot(?) ako je kvalita ludskeho zivota alebo materialne pohodlie. " A prosim ta trest smrti nerelativizuje ludsky zivot kedykolvek pocas jeho trvania???? Namoze viest k spochybneniu "zasady" nezabijes ako takej???

dalej: vynimka z Nezabijes je tradicou overena - nuz tak potom preco vznika paradoxna situacia, ked liberalnejsia cast europy obhajuje aboliciu trestu smrti, a ti, ktori sa najviac ohanaju desatorom, su za trest smrti???
cirkev nezmeni nejake pravidlo za opak.. - ako to bolo s helisocentrizmom?? a ako to bolo s celibatom? nezmenil sa casom postoj cirkvi?

zavazny vyklad desatora kludne nechjame cirkvi..ale v tom pripade nech sa cirkevne zakony nemiesaju so svetskymi zakonmi, lebo cirkevne zakony maju a mali by mat presne taku istu vahu, ako stanovy spolku vcelarov alebo klubu karate - teda zavazne pre ich clenov a nezavazne pre neclenov. teda argumentacia desatorom pri eutanazii alebo interrupciach je nemiestna, lebo svetske zakony sa stavaju na niecom inom ako cirkevne zakony. pri cirkevnych zakonoch si mozte argumentovat deitou a jej volou a pravomocou vykladacov ohybat vyklady, ale pri svetskych zakonoch sa musi argumetnovt niecim inym, lebo tie sa nestavaju na vykladani zvestovaneho, ale na vykladani dohodnuteho.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group