ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: palo
pridané: 07-05-2006 15:57


" Niepripustis, aby bol zabity nevinny a spravodlivy " (Ex 23,7)

Tazko by sa dobyjala zasnubena zem bez vhodneho vykladu :) (aj to je sposob stat sa vinnym a nespravodlivym - staci zaberat vyvolenym ich zem [nic proti zidom, kazdy narod ma barbarsku minulost, len zidia maju smolu, ze si ju napisali :])

Celkovo bolo vela moznosti ako sa stat vinnym a nespravodlivym - RCK na to tiez menila nazor, ako sa hodilo (tu rovnaka poznamka ako o zidoch - RCK su/boli tiez len ludia, a ked v barbarskych casoch mala velku moc, tak sa netreba divit, ze v nej boli miestami sadisti)

Ako povedal Gandalf, co korunoval nasho milovaneho Aragorna, niekto si zasluzi zivot a nevieme mu ho dat, tak by sme ho nemali moc rychlo brat niekomu, kto si podla nas zasluzi smrt.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group