ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: jednokto
pridané: 07-05-2006 11:57


"To iste aj s prikazanim Nezabijes. Existuju extremne pripady, kedy jednoducho nie je mozne uplatnit toto prikazanie absolutne. Preto existuju vynimky z tohto pravidla. "

vyborne, teda potom sa zhodneme na tom, ze prikazania nie su absolutne a ludia si z nich robia vynimky, ked je to potrebne. Ty si za vynimku v pripade trestu smrti, ja v pripade eutanazie a interrupcie. Sme na tej istej rovine kamo, tak sa netvarme ze jedna vynimka je nieco viac ako ta druha :) a ze jedna vynimka moze byt, a ze tie druhe nemozu byt, lebo mame "nezabijes" :)

teda aj to prikazanie sa relativizuje, teda aj moralka je relativna.. keby bola absolutna, tak nezabijes je bez vynimok, absolutne bez vynimok :) simple as that Lukas :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group