ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: Maroš Šarkozy
pridané: 07-05-2006 11:26


Je omylom myslieť si, že zločinnosť ako taká bude niekedy odstránená. Existencia zákonov predpokladá existenciu zločincov. Že represia neodstráni zločinnosť je jasné a s tým sa musíme zmieriť. Život bude vždy nejasná a neistá vec a boj. Práve preto je viera v spravodlivosť a jej presadzovanie zásluhou, chvályhodnou a úctyhodnou vecou bez ktorej by zákony boli ničím. Je nešťastím národa ak sa ľudia presadzujúci právo nedočkajú úcty. Hlavne ak sa deje pravý opak. Pre Európu je podľa mňa príznačná lenivosť očakávajúca od politikov večné pohodlie. Bolo by už načase sa s ilúziami 20teho storočia raz a nevždy rozlúčiť.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group