ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: Lukas Krivosik
pridané: 06-05-2006 23:28


Jaaj, zase demagogia, jednotko. Tento tyzden bol v SME vynikajuci clanok ekonoma Garyho Backera v prospech trestu smrti. Skoda, ze SMEtiari tie clanky na webe zamykaju, hodil by som link.

Kazdopadne, tym, ze popravis jedneho delikventa, branis buducim vrazdam otcov rodin, deti, znasilneniam zien, ktore by tito sociopati spachali...

K tomu relativizovaniu desatora a tak. Ako pravnik urcite vies, ze ked pravna norma nie je plne kompatibilna s realitou, musia ju pri jej pouzivani niekedy pravnici trochu ohnut, aby zapadla do pravneho poriadku a prisposobila sa realite.

To iste aj s prikazanim Nezabijes. Existuju extremne pripady, kedy jednoducho nie je mozne uplatnit toto prikazanie absolutne. Preto existuju vynimky z tohto pravidla.

Krestanstvo samo rata s hriesnostou cloveka, rata s tym, ze clovek sa moze od tej osy vzdialit, odchylit sa od nej. Co ale ty chces, je likvidacia tej osy, lebo niekto je podla teba pokrytecky vo svojej viere. S vanickou vylievas aj dieta.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group