ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: jednokto
pridané: 06-05-2006 23:13


a to logicky vedie k dalsiemu, pre niekoho sokujucemu zaveru - ked niekto (cirkev aj krivosik) su ochotni porusit prikazanie Nezabijes a teda suhlasia s tym, aby bol niekomu odnaty zivot proti jeho voli (utocnikovi na bojovom poli vojakm, ktory sa brani v ramci konceptu spravodlivej vojny - alebo trestancovi vo vaznici), tak preco sa ohanaju (cirkev aj Krivosik)prikazanim Nezabijes vtedy,ked ja sa rozhodnem suhlasit s umierajucim a v sulade s jeho volou mu ukoncim zivot.. nie je to zvlastne? na jednej strane su ochotni zobrat cloveku zivot proti jeho voli aj ked maju ultimatne a nicim nepodmienene Nezabijes, na druhej strane inym prave z dovodu tohto prikazania nechcu dovolit, aby ukoncili (ak sa tak rozhodnu) zivot cloveka v sulade s jeho prianim

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group