ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: poznámka k bodu 9
autor: jednokto
pridané: 06-05-2006 23:07


je pravda, ze ked strcis do lochu typka, co v skrate vytihane noz na chalana, aby ukradol mobil, tak mu na isty cas zabranis vykonat to znova. ja s principom trikrat a dost suhlasim..

ale takato represia nedosiahne znizenie poctu NOVYCH skratujucich a blaznivych typkov, ktri tiez podlahnu a vytiahnu kudlu na chalana, aby mu slohli bike. lebo uz sam hovoris, ze su to blaznivi ludia..a tych neodradi nic, ani trest smrti - len za nich vyriesi dilemu, lebo ked im pojdu policajti po krku, vedia, ze aj tak zomru, tak sa bude spravat agresivne a terorizujuco presne ako proletar, ktory uz nema nic ine co stratit, iba svoje okovy..

apropo trest smrti - krestan Krivosik je za trest smrti (sam za zanho vyjadril), hoci je jasne stanovene v desatore Nezabijes. Nezabijes a BODKA. ziadne vynimky, ziadne dovody kedy sa tak moze... ja sa teda ako off topic pytam, ze preco by sme si tiez nemohli desatoro relativizovat, ked si ho relativizuje aj cirkev aj Krivosik - cirkev institutom spravodlivej vojny (vtedy je dovolene zabijat a porusit prikazenie) a Krivosik trestom smrti...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group