ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: O skúsenosti z väzenia bohatší
autor: BeBe
e-mail: bebe@ragtime.sk
webstránka: http://www.adarena.blogspot.com
pridané: 05-05-2006 19:47


Nie som penológ a pretože by som nerád pôsobil ako pán exminister, ktorý píše zasvätene a s vervou o všetkom od politickej filozofie až po literárnu vedu, dovolím si nenavrhovať nič. Len som chcel naznačiť, že nesprávne zvolený trest spoločnosť nechráni, ale ohrozuje.
Na rozdiel od pána exministra si nemyslím, že spravodlivosť pre obete a spravodlivosť pre páchateľa stoja proti sebe. Ja dúfam, že je len jedna spravodlivosť. Sugestívna otázka, či chcem byť na strane násilníkov alebo obetí, mi nedáva žiaden zmysel. Ja osobne by som najradšej nebol ani na jednej strane, ale kedže som iba hriešny èlovek určite som tak trochu na oboch.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group