ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: Palko je mimo podstaty
autor: Slavo Brtko
pridané: 05-05-2006 0:45


myslim, ze tento matematik sa uz nejakych tych 15 rokov zaobera otazkou bezpecnosti v tomto state a preto mu nemozes neodbornost vytknut. vytykas mu, ze sa namiesto nizkej vymahatelnosti prava sa venuje otazke vysky trestov. pricom vymahatelnost prava vobec nebola predmetom tohto clanku, v tomto clanku slo o reakciu na konkretne tvrdenia publikovane v denniku sme. nepochybujem, ze palko chape dolezitost vymahatelnosti prava, ale tento clanok bol o niecom inom. Palko len svojim clankom reagoval na Folvariho zdesenie nad vraj prilis prisnym trestom za ozbrojene prepadnutie benzinovej pumy. samozrejme, korupcia v systeme je jednym z problemov. v sudnych sienach sedia z casti rovnake kadre ako pred revoluciou, nie vsetci z nich maju svedomie ciste. oddelenie zakonodarnej a vykonnej moci od moci sudnej je jednym z ustavnych zakladov nasho statu, preto sa velmi tazko robia nejake priame opatrenia v justicii. to co sa napriklad v tomto volebnom obdobi urobilo a urcite prispeje ku kontrole majetkovych pomerov sudcov je to, ze si mozes najst majetkove priznania sudcov na nete.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group