ISSN 1335-8715

04-05-2006   Vladimír Palko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Som na strane obetí

Denník SME nedávno položil otáznik nad trestom desať rokov väzenia pre 18-ročného kriminálnika, ktorý dvakrát ukradol bicykel a dvakrát sa dopustil ozbrojeného prepadnutia benzínovej pumpy. Rovnaký otáznik položil i Kornel Földvári v článku "Bude sa aj upaľovať?" (SME, 22.4.). Dovoľte niekoľko poznámok.

Reakcia na príspevok

RE: Aj komunisti
autor: Lukas Krivosik
pridané: 04-05-2006 14:31


"Ak s bojite vyjst vecer na ulicu, dochadza k majetkovej ujme. Strach sa odraza v poklese ceny realit. Takisto si nemozete plne vyuzit svoj majetok."

Som rad, ze si to spomenul, Zolo. Bez prisnej ochrany vlastnickych prav nemoze kapitalizmus fungovat. A kriminalita v nebezpecnych stvrtiach tlaci na cenu nehnutelnosti smerom nadol, takze paradoxne ani ti, co by chceli predat svoj dom alebo byt a prestahovat sa inde, nemozu. Sloboda bez poriadku a zodpovednosti proste nie je mozna a prave rozni moralizujuci pseudohumanisti typu Foldvari si mylia slobodu s bordelom na koleckach.

Ludia ako Palko alebo Giuliani nikdy neboli po chuti lavicovo-liberalnym tliachacom. Ale podla mna prave ludia, ktori rozhodne celia zlocninu su ti skutocni humanisti.

Ked ta vecer prepadnu alebo ti ukradnu auto, Foldvariho naivno-utopicke dristy ti nepomozu. A nebol by som taky skepticky s tym bojom proti malej kriminalite a ignoranciou velkej. Rudy Giuliani dokazal vycistit NY prave tym, ze tvrdo postihoval malu kriminalitu.

Velka, nasilna kriminalita ma totiz korene prave v ignorovani malej kriminality.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group