ISSN 1335-8715

15-07-2004   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Dobehne dnešná Európa predvčerajšiu Čínu?

Keby sme sa politického pozorovateľa z polovice 15. storočia spýtali, ktorá z oblastí sveta bude napokon vyvolená nasledujúce storočia mu vládnuť, na Európu by asi nevsadil ani deravý groš. V roku 1453 padol Konštantínopol a mohlo sa zdať, že budúcnosť bude skôr patriť niektorej oslňujúcej ríši orientu, než kontinentu otrhaných a zbedačených „barbarov“.

Reakcia na príspevok

Kam smeruje demokracia !
autor: liberal
pridané: 21-07-2004 9:31


„ Ale demokracia nie je o tyranii vacsiny, ak k takemuto niecomu dochadza, tak o demokracii nemoze byt rec. Hovoris o majetku. “

- Lenze problem je v tom, ze DEMOKRACIA sa vacsinou zvrhava na tyraniu vacsiny. Samozrejme , ta vacsina NIKDY NEPRIZNA, ze robi tyraniu, ta vacsina si to zdovodni vseludskymi uslachtilymi dovodmi . Lenze KTO rozhoduje o tom, kde je rozhranie medzi demokratickym uslachtilym obmedzenim a tyraniou ? Rozhoduje VACSINA .

Ak je 19 % dan demokraticky nazvana ako DAN , pri akom cisle to uz je VYPALNICTVO ? Pri 25%. pri 60 % , pri 99 % ???? A dnesne 65% celkove zdanenie (DPH + dan z prijmu + spotr. dane ) je este stale DAN, alebo uz vypalnictvo ?

Ak VACSINA rozhodla, ze MUSIM byt v aute za jazdy priputany - je to uz tyrania , alebo iba sudruzska pomoc ??? Ak zajtra parlament demokratickou vacsinou schvali zakon, ze nesmiem jedavat vyprazane – a teda strasne nezdrave - maso, a bude to trestane vazenim, tak je to este stale OCHRANA zdravia, alebo je to uz TYRANIA ???
A nehovor, ze pisem absurdity !!! Mnohe dnesne zakony by sa obcanovi v roku 1940 zdali absurdne - napr obmedzena rychlost aut, zakaz fajcenia vo verejnych priestoroch, povinna techn. kontrola aut, zakaz volneho taborenia v prirode, .............
Demokracia AUTOMATICKY smeruje k pomalemu obmedzovaniu obcanov. A kedze je to POMALE, obcania to nepostrehnu. Asi poznas priklad o uvarenej zabe v POMALY zohrievanej vode !?!

A kde ta demokracia konci, to je nazorne uvedene v Orwelovom romane „1984“ .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group