ISSN 1335-8715

27-04-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Môže kultúra fungovať bez štátu?

Zahynula by vysoká kultúra bez štátnych subvencií? Je požiadavka, aby štát nefinancoval kultúrne inštitúcie len „vulgárnym ekonomickým liberalizmom“? Sú revoltujúci umelci jedinými spravodlivými a ich odporcovia kultúrnymi barbarmi?

Reakcia na príspevok

RE: súhlas
autor: jgalt
pridané: 30-04-2006 14:45


Ty si v prvom rade nekulturny primitiv, ktory nema najmensie ponatie o tolerancii a chce pomocou nasilia a teroru nanucovat svojho bozika - dogmu o nutnosti financovanie privilegii kulturnej lobby. To ukazuje, ze tvoj rebricek hodnot je naprosto obrateny, ked chces koli zalubam nejakych snobov ohrozovat ludi nasilim, a ze je zbytocne s tebou debatovat o tom "ktore zo sluzieb maju byt platene z dani, ktore kombinovane a ktore cisto financovane zo sukromnych...."

Ja som nezmenil nazor. Ja osobne som vzdy bol ochotny platit dan na zachranovanie zivotov, ked ma uz stat chce dane nutit platit. Ale to hovorim za seba, nie za inych. Netvrdim predsa, ze stat ma pravo nasilim nutit ludi platit akekolvek dane. Ziaden taky dokaz nutnosti statneho nasilia neexistuje. Cize nie ja som sa "posunul dalej", ale ty si iba stale rovnako slabomyselny, nechapavy a nekulturne nasilnicky primitiv.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group