ISSN 1335-8715

27-04-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Môže kultúra fungovať bez štátu?

Zahynula by vysoká kultúra bez štátnych subvencií? Je požiadavka, aby štát nefinancoval kultúrne inštitúcie len „vulgárnym ekonomickým liberalizmom“? Sú revoltujúci umelci jedinými spravodlivými a ich odporcovia kultúrnymi barbarmi?

Reakcia na príspevok

RE: súhlas
autor: jgalt
pridané: 30-04-2006 5:33


Prd si ty za kulturu platis. Preco potom chces, aby ti na nu prispievali ini? Zjavne potom neplatis cenu, ktoru by si mal platit, aby ta filharmonia prezila z tych, ktori ju chcu (ty a tebe podobny). Ale cakat od teba logiku alebo dokonca etiku je asi marne.
Svedci to okrem ineho aj o tvojom zvratenom hodnotovom systeme, ked koli zalubam pre snobov ako si ty chces ohrozovat majetok, slobodu a zdravie danovych poplatnikov. To je prejav primitivizmu a barbarstva, urcite nie kultury. Financovanie prizivnickej kulturnej lobby je naozaj to posledne, co moze racionalny a moralny clovek ako ulohu statu schvalit, ak vobec nejaky stat ma byt. Bez problemov zaplatim "rozumnu" dan na zachranu bezdomovcov, na zdravotnictvo, na policiu a ochranu pred zlocinom, aj na zakladne skolstvo, aby sa deti naucili to nevyhnutne pre prezitie, skratka na to, kde ide o zivot, ale tvoje zvasty obhajujuce zjavnych parazitov, ktorym urcite o zivot dokazatelne nejde su naozaj prisilna kava. Libertarian to presne vystihol. Si nechutna paraziticka kreatura.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group