ISSN 1335-8715

27-04-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Môže kultúra fungovať bez štátu?

Zahynula by vysoká kultúra bez štátnych subvencií? Je požiadavka, aby štát nefinancoval kultúrne inštitúcie len „vulgárnym ekonomickým liberalizmom“? Sú revoltujúci umelci jedinými spravodlivými a ich odporcovia kultúrnymi barbarmi?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok. Ale ...
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-04-2006 0:53


"Cele spolocenske spektrum od lavice (Smer) az po "pravicu" (KDH,SDKU, SNS) denne ludom ohlupuju mozgy o uslachtilych cieloch statu. A denne im beru velke prachy na financovanie tychto uslachtilych cielov. Sucasna volebna kampan - nazorna ukazka- co vsetko je mozne ludom slubit."

Ano, ale to nie je preto, ze strany su dobre alebo zle, ale preto, lebo aby v demokracii (v jej sucasnej forme) politicka strana uspela, musi nieco ludom slubit. Ze pre nich bude nieco robit, ze sa o nich postara.

Strana, ktora by slubila, ze sa o ludi starat prestane, ze ludom nejaku hracku zoberie, ze pre nich nebude robit nic, taka strana by velmi rychlo skoncila.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group