ISSN 1335-8715

27-04-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Môže kultúra fungovať bez štátu?

Zahynula by vysoká kultúra bez štátnych subvencií? Je požiadavka, aby štát nefinancoval kultúrne inštitúcie len „vulgárnym ekonomickým liberalizmom“? Sú revoltujúci umelci jedinými spravodlivými a ich odporcovia kultúrnymi barbarmi?

Reakcia na príspevok

RE: súhlas
autor: andrej pagáč
pridané: 29-04-2006 18:14


1. "A nikto ta zdaleka nenuti stat sa kulturnym clovekom, len programovo nesir nekulturnost." - páči sa mi, ako nenútene stotožňuješ kultúrnosť s návševou filharmónie a nekultúrnosť s požiadavkou na jej samofinancovanie.

2. "Pokial mas pocit, ze stat nedostatocne podporuje literaturu, fotografiu a alternativny film, suhlasim." - nie, ten pocit nemám.

3. "CO sa tyka knih, samozrejme cakam od statu, ze sa k moci dostane niekto rozumny a nebudem pri kupe knihy platit taku dan ako niekto iny pri kupe samopalu." - ja mám rád samopaly a nemám rád filharmóniu, tak čakám, že že nebudem platiť zo svojich daní filharmóniu, a ten samopal si pokojne kúpim za svoje.

4. "Sokrates nebol umelec ale len mudry clovek. V tej dobe asi najmudrejsi. To sa vsak netyka temy tejto diskusie." - ty si nastolil nutnosť elít, ktoré si opäť nenútene stotožnil s umelcami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group