ISSN 1335-8715

27-04-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Môže kultúra fungovať bez štátu?

Zahynula by vysoká kultúra bez štátnych subvencií? Je požiadavka, aby štát nefinancoval kultúrne inštitúcie len „vulgárnym ekonomickým liberalizmom“? Sú revoltujúci umelci jedinými spravodlivými a ich odporcovia kultúrnymi barbarmi?

Reakcia na príspevok

RE: kultura moze prezit
autor: Lukas Krivosik
pridané: 27-04-2006 18:29


Tak, tak! Romco s Lahvacom nechcu vidiet druhu polovicu mojho clanku. Oni vidia len zrusit financovanie statom, ale uz nevidia, ze volam po zaangazovani bohatych, nasej prirodzenej novej elity, na financovani kultury. Oni nechcu bohatych, ktori budu mat spolocensku zodpovednost. Oni chcu bohatych, ktori zaplatia statu dane a tym sa pre nich vsetko konci a vo volnom case su uz suci len na nahananie moderatoriek a rosniciek a prehananie sa po meste na velkych farach.

Zapriahate kona pred voz. Prave odstatnenie kultury sposobi, ze ludia si budu musiet zacat kulturu viac vazit, lebo ked jej nepomozu oni, nepostara sa o to nikto.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group