ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Liberal NEMOZE byt lavicovy
autor: Dewey
pridané: 16-07-2004 19:13


"sa jednoznacne presadilo, ze pojmom "liberal" sa eufeministicky oznacili socialisti"

Sa oznacili alebo dopracovali, ale k comu? Co ma spolocne Dewey so socializmom z hladiska ideovych vychodisk?
To ze a preco Dewey odmietal socializmus Lukas ani liberal nevie, lebo to nechcu vediet, im staci jedna Hayekova veta a basta.
Snad mi nechces povedat ze anglicky liberalny demokrati sa na lusknutie premenili na socialistov a rezignovali na celu viac ako 150 rocnu historiu strany a este dlhsiu tradiciu v socialnej filozofii o ktoru sa opierali. Asi tazko. To iste plati aj o USA. Takze, sem s tou krajinou, kde existuje nejaka liberalna strana s takou tradicou ako Demokraticka strana alebo Liberalni demokrati a ma blizsie k Hayekovcom ako k praktickej politike tychto dvoch stran.
Lukas mi uz prezradil, ze Millovci a Bentham su tak pre neho aj pre Hayeka tiez socialistami, aj Ty mas tento nazor? Lebo potom ak budeme postupovat dalej asi nenajdeme ziadneho liberala podla Lukasovho a ani Hayekovho gusta.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group