ISSN 1335-8715

15-07-2004   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Dobehne dnešná Európa predvčerajšiu Čínu?

Keby sme sa politického pozorovateľa z polovice 15. storočia spýtali, ktorá z oblastí sveta bude napokon vyvolená nasledujúce storočia mu vládnuť, na Európu by asi nevsadil ani deravý groš. V roku 1453 padol Konštantínopol a mohlo sa zdať, že budúcnosť bude skôr patriť niektorej oslňujúcej ríši orientu, než kontinentu otrhaných a zbedačených „barbarov“.

Reakcia na príspevok

RE: dovolim si nesuhlasit
autor: liberal
pridané: 16-07-2004 12:39


Suhlasim, ze by nezaniklo. Ale ak prijmem predpoklad, ze luterani kritizovali SKUTOCNE neduhy katolicizmu ( a podla mojich informacii to boli neduhy ), tak urcite prispeli k skvalitneniu v kat. cirkvy. Alebo povazujes katolicku cirkev za nieco, na com uz nie je co zlepsovat ?

Tak ako prispievaju vlci ku vyslachteniu jelenov, tak prispieva opravnena kritika k posilneniu kritizovaneho. Keby komunisti v CSSR miesto hrubeho potlacenia kritikov boli akceptovali ich kritiku, asi by este ich vlajky viali.(nie ze by my chybali !!!)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group