ISSN 1335-8715

15-07-2004   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Dobehne dnešná Európa predvčerajšiu Čínu?

Keby sme sa politického pozorovateľa z polovice 15. storočia spýtali, ktorá z oblastí sveta bude napokon vyvolená nasledujúce storočia mu vládnuť, na Európu by asi nevsadil ani deravý groš. V roku 1453 padol Konštantínopol a mohlo sa zdať, že budúcnosť bude skôr patriť niektorej oslňujúcej ríši orientu, než kontinentu otrhaných a zbedačených „barbarov“.

Reakcia na príspevok

RE: Vyborny clanok.
autor: Dewey
pridané: 16-07-2004 11:45


"DNESNOM vyvoji v Cine.
Komunisticki pohlavari v Cine si zrejme uvedomili, ze starocia utlacani ludia NIE SU SCHOPNI si demokraticky a zaroven uspesne riadit svoj stat. Skor ci neskor by sa demokracia zvrhla na DEMAGOkraciu (moj vlastny termin ) , v ktorej by hrstka demagogov za pomoci demokratickych postupov (slobodne volby ) vladla slobodnym, ale oblbnutym obcanom ( vid smerovanie dnesnej EU ). Preto asi dnesni cinski pohlavari zavadzaju TRZNE hospodarstvo , ale ziadnu velku politicku pluralitu , hlavne nie slobodne volby."

Cize Cinsky komunisticky osvietenci, nech im sluzi ku cti, v zaujme blaha ovladanych drzia moc v rukach a nasilnymi prostriedkami brania akymkolvek pokusom o demokratizaciu krajiny.
Je to nezmysel. Ano, pochopili, ze bez protrhovych zmien budu smerovat tam, kam "Sovietsky zvaz", ze stratia moc.
Je zname, ze korupcia v Cine fici na plne obratky, len ovladani maju jednu velku smolu, vlada nepodlieha demokratickej kontrolo. Ale zrejme si presvedceny, ze takto je to dobre a hlupim ovladanim, asi v comsi inym ako tunajsia postkomunisticka spolocnost treba vladnut tvrdou rukou, aby sa nahodou nepostavili proti protrhovym zmenam, ktore zavadza vlada. Liberal, ktory legitimizuje totalitaristicku a skorumpovanu vladu a smrdi mu demokracia. Moze byt.
(Len pripomeniem, ze Cinania su do velkej miery este stale nachylny makat na svojich polickat a maju v sebe v tomto smere podnikaveho ducha a radsej sa spolahnu na svoje policko ako na to co im prinesie stat alebo zahranicny investor)

"VEDIE DEMOKRACIA AUTOMATICKY KU DEMAGOKRACII ? ? ?"
Vedie demokracia ku slobode?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group