ISSN 1335-8715

15-07-2004   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Dobehne dnešná Európa predvčerajšiu Čínu?

Keby sme sa politického pozorovateľa z polovice 15. storočia spýtali, ktorá z oblastí sveta bude napokon vyvolená nasledujúce storočia mu vládnuť, na Európu by asi nevsadil ani deravý groš. V roku 1453 padol Konštantínopol a mohlo sa zdať, že budúcnosť bude skôr patriť niektorej oslňujúcej ríši orientu, než kontinentu otrhaných a zbedačených „barbarov“.

Reakcia na príspevok

RE: dovolim si nesuhlasit
autor: liberal
pridané: 16-07-2004 11:07


Mna by VELMI zaujimalo, co ta na tej vete tak poburilo. Pravda, ktora je takou absolutnou a nespochybnitelnou pravdou by sa mala dat obhajit dost jednoducho.

Myslim, ze sa stavias do pozicie veriaceho cloveka, ktory nepripusti ZIADNU kritiku na nieco, co suvisi z jeho nabozenstvom. Ovsem - cirkev nie je nabozenstvo, je iba jeho nositelom a siritelom. Ak sa ja trochu stitim hlbsie prijat nabozenstvo - tak je to aj preto, lebo vo mne vzbudzuju pochybnosti veriaci, ktori nie su ochotni VECNE argumentovat v jeho prospech. Iba vyzaduju slepu vieru.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group