ISSN 1335-8715

06-07-2004   Peter Frišo   EUtópia   verzia pre tlač

Prečo sa Marek Hrubčo mýli

Článok Mareka Hrubča Euroskepticizmus ako kontrakultúra som začal čítať s veľkým očakávaním. Zarazilo ma už samotné označenie „kontrakultúra“, ktoré autor používa svojsky. Čo ňou myslí? A čo je potom oná „oficiálna kultúra“, voči ktorej sme kontra?

Reakcia na príspevok

RE: Vietor slov Petra Friša
autor: Peter Frišo
pridané: 10-07-2004 18:58


som vcelku za aspon kym vyjde clanok o Voegelinovi..., aj ked ak niekto pise o tom ake ubohe boli predstavy o Bohu pred Kantom (ktory mimochodom podla mna nedokazal popriet ani Anselmov ontologicky dokaz, nie to este dokazy trebars Tomasove), dokaze si spojit osvietenstvo (teda to o co o nom vie, resp. nevie) a Nietzscheho (mozno vdaka jeho vsetko je interpretacia, cim prave predpojal dekonstrukciu ktoru pan Hrubco odmieta, jeho mytus vecneho navratu, gnosticky myt vrazdy Boha, utok na krestanstvo, dionyzovstvo, etc., etc) s krestanstvom, tak ja neviem, to je podla mna celkovo o tom, ze vsetko so vsetkym suvisi v jednej nadhernej dialketickej jednote :( tazko potom viest vecnu diskusiu

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group