ISSN 1335-8715

23-06-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovensko v geopolitickej pasci

Drvivá väčšina Slovákov vidí svetovú politiku približne takto: sú tu nejaké Spojené štáty, ktoré sú najsilnejšou a najbohatšou krajinou na svete. Takáto kumulácia moci je nebezpečná (navyše tí kovboji sú nám „kulturtrégrom“ nesympatickí), a preto treba silné Rusko, Čínu a predovšetkým Európu, aby vyvážili vplyv jedinej superveľmoci.

Reakcia na príspevok

polemika o SVK
autor: zUSA
e-mail: bridge@bridge.com
pridané: 08-07-2004 20:12


tieto polemiky su na velmi vysokej politickej urovni...a su tu aj zaujimave nazory! Ale pragmaticki Americania (pokial ide o geo-politicke spravnie...) su velky pragmatici...a najviac su pragmatici ked ide o ekonomicke otazky! Takze pre 'malilinke' Slovensko by nebolo od veci sa naucit od USA ten americky ekonomicky "pragmatizmus" co myslim Slovaci by lahko chapali...menej dani, menej byrokracie, a tvrdo pracovat(a oponovat byrokratom z EU/Brusselu cim viac, pokial chcu diktovat SVK ton rozvoja vnutorneho slovenskeo hospodarstva)...politicky je SVK len taky jeden 'maly chvostik' s ktorym bude EU stale zametat...cize netreba mat velke iluzie

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group