ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Áno, ale.
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 08-07-2004 16:48


Kladiem si vselijake otazky, ci su filozoficke, neviem. Hodte nejaku do placu a uvidime. Neviem, aku historiu a coho ste studovali, musite mat vsak jej zvlastnu interpretaciu, ked ako konzervativec hovorite tejto euroustave "ano, ale". A ja ze som cisty euroskeptik? Neviem. Som cisty antikomunista, cisty antifasista? Neviem, nerozumiem tomu. Skratka a jasne, povahu dnesnej a ustavou naprojektovanej EU pokladam za zlu (ci cisto zlu, neviem), nemam zasadny (iba maly) problem s inym druhom integracie - styri zakl. slobody, zopar spolocnych kompetencii, o ktorych sa rozhoduje na zaklade prava veta. Pokojne s tym viem zit. Chcem byt cisty a dokonaly euroskeptik?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group