ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Áno, ale.
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 08-07-2004 16:38


Tu nejde o prostriedok, tu ide o ciele. Nedokazem si predstavit, zeby si take ciele stanovila, nazvime ju, Komisia ctihodnych konzervativcov, a keby aj, neviem si predstavit, zeby som ich podporil. Mozeme prejst ciel po cieli, nemam vsak tolko casu a preto k podstate: najvyssim cielom politiky ma byt sloboda jednotlivca. Az ten si stanovuje ciele. Stat nema co mat hospodarsku, regionalnu politiku atd. Nie stat podnika, ale jednotlivci a hlavnou ulohou statu ma byt garancia ich slobod (pred nasilim inych jednotlivcov) a vymahatelnost prava. V tomto zmysle nie som Kirkovec, ale F. Meyerovec - nemyslim si, ze stat ma mat cnosti (ciele). Tot hlavny princip, iste v realite nemam problem s dalsimi funckiami statu (minimalny soc. standard pre nezamestnanych a hendicapovanych). To su vsak podruzne a odvodene ulohy statu, nie naopak!!! Ustava stavia prave na principe kohezii, rovnosti atd., teda uz v teorii je instrumentom na prakticke a kazdodenne zasahovanie do zivota spolocnosti. Pisal som to spakruky, dalo by sa aj vystiznejsie, ale myslim, ze sa chapeme.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group