ISSN 1335-8715

12-04-2006   Dušan Mihálik   Komentáre   verzia pre tlač

HVIEZDNE VOJNY – mýtus či realita?

Hviezdne vojny sú známym slovným spojením a každý asi pozná ich filmovú podobu v stvárnení Georgea Lucasa. Práve od neho si Ronald Reagan vypožičal názov pre svoju politiku zastrašovania Sovietskeho zväzu. Reálna, vojenská verzia Hviezdny vojen je menej známa, ale o to tajomnejšia i desivejšia. Tu je podrobný výber z udalostí, ktoré mali a majú vplyv na náš svet.

Reakcia na príspevok

Ked sme pri tych oblakoch,
autor: PeterS
pridané: 16-04-2006 2:01


zajtra (velkonocny pondelok) je najstarsi UFO den na svete. Predpokladam, ze male ufacata, ci ich zastupne symboly budete mat vsetcia na stole. Totizto:

Vejce bylo posvátným symbolem Babyloňanů, podle jejichž pradávné pověsti se u řeky Eufrat sneslo z nebe podivuhodné obrovské vejce hrající všemi barvami. - Podle tohoto pradávného příběhu vystoupila ze zázračného vejce bohyně Astarte (Easter - Ištar). A tak se vejce stalo jejím zástupným symbolem.

Babylonská představa mystického vejce se pak rozšířila do mnoha částí světa. V Římě bylo mystické vejce nošeno v čele procesí k poctě Bohyně Matky. Bylo také součástí posvátných Bakchových mystérií a posvátným symbolem Druidů. K náboženským slavnostem na severu Evropy, Číně a Japonsku byla vejce navíc i vybarvována.

Vejce je rovněž symbolem plodnosti; Ištar (také Semiramis) byla bohyní plodnosti. Velikonoční vejce je symbolem pohanské Bohyně Matky Země a svátek dodnes nese jedno z jejích jmen (anglicky Eastern, německy Ostern).

Co uz, Istar - Ester - Isis alias Ningursah, podla Sumerov vrchna geneticka Elohim - Anunaki doletela s Enkim v nejakom vajcovitom predmete a dala sa do prace. "Hnetenim zeme", co je len literarna skratka pre premiesanie genov pozemstana (zeme, KI) so anunakiovskymi (Elohim) vytvorila z tunajsieho homoida prvych ludi. Najznamejsou trojicou su Adam, Eva a Lilith.
Esteze ti stari babyloncania nepodlahli v takej miere ideologickemu premazavaniu tradicii. Inak by sme si dnes uz nespomenuli, ako to bolo s vajcom v skutocnosti.
Takze, tradicionalisti, popri novodobych tradiciach si zajtra spomente aj na hlbsie tradicie...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group