ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Áno, ale.
autor: Marek Hrubčo
e-mail: hrubco@pobox.sk
pridané: 07-07-2004 20:16


Nemyslím, že je "akýmsi" barometrom. Odpoveď je v princípe v tom, že kladieme odlišný dôraz na odlišné hodnoty. Prečítajte si dobre tie dejiny. To je pre mňa niečo otrasné. Pravda je pre mňa viac než snaha stať sa dokonalým euroskeptikom. Základná nezhoda vyplýva z toho, že chcete byť čistý nesocialista, čistý čojaviemčo. Veď aj Marx bol humanista. Vo vašej mysli je to iba nadávka.
Okrem toho, podľa mňa, a pocítil som to z vášho účinkovania v Pod lampou sa jednoducho nezhodujeme v základných filozofických otázkach. Totiž vlastne, neviem, či ste si ich niekedy kládli, alebo ste stále ešte len pri politike a ekonómii.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group