ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Áno, ale.
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 07-07-2004 18:28


Nie, s L. Hanusom nie som v pribuzenskom stave, aspon o tom neviem a nad piercingom uvazujem iba od precitania vasho clanku. A kedze som rozpustily liberal (prinajmenej Podlampovy), tak niet dovodu preco vahat:-) Ano, realita je komplexna, ked sa vsak bavime o jednotlivosti, komplexne odpovede su vacsinou alibisticke a obcas aj nezmyselne. V konkretnej realite sa musite rozhodovat medzi ano a nie. Kedze v referende by ste podla vsetkeho hlasovali za tuto euroustavu, nedokazem pochopit, ako to dokazete dat do suladu s Vasim konzervativizmom, s tradiciou atd. (kde s Vami niekedy - odpustite to vyhranene, nekomplexne slovo - BEZVYHRADNE suhlasim). Metodologicky chapem, ze ked sa s Deweyeom nezhodnem asi v nicom, tak by bolo cudne, keby sa zhodli v nazore na euroustavu, ktora je skvostnym barometrom pristupu k zakladnym hodnotam, vztahu obcana a statu a pod. Vo Vasom pripade to proste nedokazem pochopit, niekde musi byt zasadna mentalna porucha. Ak je vo mne, co pripustam, tak mi ju vysvetlite. Zatial sa Vam to nepodarilo.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group