ISSN 1335-8715

06-07-2004   Peter Frišo   EUtópia   verzia pre tlač

Prečo sa Marek Hrubčo mýli

Článok Mareka Hrubča Euroskepticizmus ako kontrakultúra som začal čítať s veľkým očakávaním. Zarazilo ma už samotné označenie „kontrakultúra“, ktoré autor používa svojsky. Čo ňou myslí? A čo je potom oná „oficiálna kultúra“, voči ktorej sme kontra?

Reakcia na príspevok

Oficialna kultura?
autor: Zolo
pridané: 07-07-2004 16:54


Kontrakultura nie je opakom oficialnej kultury. Moze byt kludne reakciou na zauzivanu a casom overenu kulturu. Svet sa nedeli na oficialne a slobodne verzie konceptov. Aby sme to vsak pochopili, musime stravit trosku casu v zabehanych demokratickych spolocnostiach. Napriklad aj v krajinach EU, kde je plno "kontra" veci, vratane kultury uspesne kooptovanych.

Takisto ma EU historicke myslenie, kde sa z netrpezlivych rieseni (Hitler), revolucii (Francuzska), alebo oneskorenych reakcii (Chamberlain) poucili. Tento postoj zatial pracuje. Europa je silna bez velkych vykyvov. Ak sa bude vyzadovat iny pristup, aj k tomu dojde. Ale az v spravny cas. Vsak aj amici tvrdia, ze "timing is everything".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group