ISSN 1335-8715

12-04-2006   Dušan Mihálik   Komentáre   verzia pre tlač

HVIEZDNE VOJNY – mýtus či realita?

Hviezdne vojny sú známym slovným spojením a každý asi pozná ich filmovú podobu v stvárnení Georgea Lucasa. Práve od neho si Ronald Reagan vypožičal názov pre svoju politiku zastrašovania Sovietskeho zväzu. Reálna, vojenská verzia Hviezdny vojen je menej známa, ale o to tajomnejšia i desivejšia. Tu je podrobný výber z udalostí, ktoré mali a majú vplyv na náš svet.

Reakcia na príspevok

RE: Ad : kontrola
autor: Trooper
pridané: 14-04-2006 0:02


Skôr ako veľkého brata vo vesmíre, tkorý dokáže zistiť aj farbu mojich očí sa obávam slovenského centrálneho registra obyvateľstva - kde je o vás úplne všetko (a to nie som paranoik, stačí si prečítať zákon). Osobné údaje, trvalé bydlisko, najbližší príbuzní, právne relevantné skutočnosti - z tohto je možné omnoho lepšie predvídať a ovplyvňovať konanie človeka ako zo snímok nejakej družice...


Nuz vela veci sa da zistit uz aj teraz. register obyvatelstva, tak ako je budovany, toto iba o vela ulahci. netreba zabudnut, ze to moze velaktrat aj pomoct (napr. zistovanie vzdialenejsich pribuznych pri dedickom konani, patranie po hladanych osobach). musi byt ale patricne chraneny. da sa zneuzit, samozrejme, ale to aj vela inych uzitocnych veci, takze by som ho takto okamzite neodsudzoval.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group