ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Áno, ale.
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 07-07-2004 15:25


Typický argument. Nálepky, nálepky, nálepky - dá sa to povedať vždy, vždy to vyzerá efektne a autor výčitky vyzerá tak úžasne nad vecou. Staré a lacné. Ak máte takýto prístup k veciam, tak potom prepáčte, už aj sa polepším - euroústava nie je socialistická, ona len zjednodušuje primárne právo a približuje občana k EÚ. Ani komunizmus nebol zločinný, pretože sa usiloval o rovnost a solidaritu medzi ľuďmi, diskreditovali ho len jednotlivci. A Jásir Arafat nie je terorista, on chudák vôbec netuší, že podpisoval prevody peňazí k teroristom. Treba všetko vnímať v širších súvislostiach a vyhýbať sa fuj-nálepkám. Našim krédom nech je: Áno, ale. Prípadne: Nie, ale.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group