ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Áno, ale.
autor: Dewey
pridané: 07-07-2004 15:19


Azda narazate na toto "vysokou konkurencieschopnosťou", s tou namietkou azda mozem suhlasit s malym dodatkom, pri dnesnym nadnarodnych ekonomickych vychodiskach a zladanie uvedenych zalezitosti je realizovatelne.

Prosim, uz nechajte toho Deweya tak, velmi sa mylite ak hovorite na akomsi odchove, pretoze velmi dlho som poznal Deweyovu tvorbu len sprostredkovane. Samozrejme, medzi casom som narazil na protichodne hodnotenie, niektore plne predsudkov, nepochopenia ale najma bez skutocneho zaujmu zoznamit sa obsahom. Preto som siahol
po jeho clankoch na internete a neskor aj komprimate jeho prac, ktory u nas vysiel.
Ano, v mnohom postihol moje videnie sveta a v mnohom o obohatil, ale to najma vnesenim pochybosti o vlastnom sposobe uvazovania.
Dalsi kto to tymto smerom dokazal bol Richard Rorty. Ruku na srdce, kolkym Vam postaci Hayekova narazka na socializmus, aby ste ho poslali na smerisko dejin? (Uz tam skoncil, aspon pre Lukasa, zrejme minimalne utilitarizmus(Millovci,Bentham))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group