ISSN 1335-8715

12-04-2006   Dušan Mihálik   Komentáre   verzia pre tlač

HVIEZDNE VOJNY – mýtus či realita?

Hviezdne vojny sú známym slovným spojením a každý asi pozná ich filmovú podobu v stvárnení Georgea Lucasa. Práve od neho si Ronald Reagan vypožičal názov pre svoju politiku zastrašovania Sovietskeho zväzu. Reálna, vojenská verzia Hviezdny vojen je menej známa, ale o to tajomnejšia i desivejšia. Tu je podrobný výber z udalostí, ktoré mali a majú vplyv na náš svet.

Reakcia na príspevok

Ad : kontrola
autor: andrej beňo
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 13-04-2006 13:58


"Možné ohrozenie súkromia a komerčnej sféry, ktoré predstavujú systémy elektronického prieskumu, vzniká z toho, že sú prevádzkované v oblasti, ktorá takmer vôbec nie je regulovaná právom. Systémy na sledovanie medzinárodných komunikácií obyčajne nie sú namierené proti obyvateľom vlastnej krajiny. Osoba, ktorej správy boli zachytené, by nemala proti tomu žiadnu právnu ochranu vo svojom vlastnom štáte, keďže nemá trvalý pobyt v štáte, ktorý komunikáciu sleduje. Takáto osoba by bola vydaná na milosť a nemilosť systému.

Rovnako parlamentná kontrola v tejto oblasti by nebola efektívna, pretože osoby, ktoré o nej rozhodujú (poslanci), predpokladajú, že kontrola sa týka len osôb v zahraničí, a teda na kontrole nemajú žiadny zvláštny záujem. Volení zástupcovia sa totiž starajú hlavne o záujmy vlastných voličov. Na základe uvedeného vôbec nie je prekvapujúce, že vyšetrovanie amerického kongresu týkajúce sa aktivít v rámci systému ECHELON sa obmedzilo na otázku, či sa sledovanie týka aj občanov USA "

Skôr ako veľkého brata vo vesmíre, tkorý dokáže zistiť aj farbu mojich očí sa obávam slovenského centrálneho registra obyvateľstva - kde je o vás úplne všetko (a to nie som paranoik, stačí si prečítať zákon). Osobné údaje, trvalé bydlisko, najbližší príbuzní, právne relevantné skutočnosti - z tohto je možné omnoho lepšie predvídať a ovplyvňovať konanie človeka ako zo snímok nejakej družice...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group