ISSN 1335-8715

12-04-2006   Dušan Mihálik   Komentáre   verzia pre tlač

HVIEZDNE VOJNY – mýtus či realita?

Hviezdne vojny sú známym slovným spojením a každý asi pozná ich filmovú podobu v stvárnení Georgea Lucasa. Práve od neho si Ronald Reagan vypožičal názov pre svoju politiku zastrašovania Sovietskeho zväzu. Reálna, vojenská verzia Hviezdny vojen je menej známa, ale o to tajomnejšia i desivejšia. Tu je podrobný výber z udalostí, ktoré mali a majú vplyv na náš svet.

Reakcia na príspevok

par poznamok
autor: Peter Spáč
webstránka: http://www.spac.blog.sme.sk
pridané: 13-04-2006 11:47


To mnozstvo technickych udajov dost clanok skomplikovalo, ale par poznamok mam predsa.
...
Nazov "Hviezdne vojny" - nemam ten pocit, ze prave Reagan bol jeho presadzovatelom. Tento pojem zaviedli demokrati spolu s americkymi mediami a mal sluzit skor ako pejorativne pomenovanie SDI.
...
Fiasko SDI - Reaganov projekt bol skutocne vsetkym moznym, len ine fiaskom. Po prve, skutocne prispel ku kolapsu ZSSR a po druhe, aj vdaka technickym poznatkom ziskanym pri jeho vyskume sa balisticke strely postupne stavaju menej efektivnymi. Na com je predsa zalozeny sucasny projekt NMD? Predovsetkym na tom, co prinieslo SDI.
...
Ak niekto povazuje SDI za fiasko, tak potom neviem, ako by sa dali hodnotit protiraketove systemy USA a ZSSR alebo projekt Busha st. Brilliant Pebbles.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group