ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

Áno, ale.
autor: Marek Hrubčo
e-mail: hrubco@pobox.sk
pridané: 07-07-2004 9:48


Áno, ale. Som za ratifikáciu zmluvy o európskej ústave najmä kvôli neprehľadnosti všetkých postupne sa nabaľujúcich zmlúv. Je to zmluva. Nečítal som ju celú, len som ju prebehol. Máme cez poslancov (ktorých ste vy nevolili) možnosť vplývať na to, aby v nej bolo čo najmenej socialistických prvkov (charta). S preambulou nemám problém. Aj Thukydides by bol v poriadku. Veď v Grécku sa začali dejiny (Patočka). A kresťanstvo je podľa môjho názoru "zakomponované" už v dátume. Postoj ktorý drží cirkev však považujem za správny. Ak má niekto problém napísať to explicitne, je to predovšetkým jeho problém, hoci ho ako problém nechápe.

K tomu faulu. Ospravedlňujem sa, bolo to na hranici faulu. Iba som chcel zdôrazniť dôležitosť vlastného úsudku. Pravdou je aj to, že názory iných nám môžu pomôcť artikulovať náš vlastný. Inak povedané, aj keby som bol "Kantovec", nemusím sa silou mocou vo všetkom držať Kanta. Treba povedať, že vo vašich článkoch som nepostrehol žiadne plagiátorstvo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group