ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: to libertarian
autor: bobo
pridané: 11-04-2006 13:43


synu, trošku si opláchni logiku - aspon tú základnú. Súčasný stav je definovaný trestnosťou asistovanej samovraždy. VY to chcete zmeniť, eutanázia nie je povolená, vy to chcete zmeniť - chcete zmeniť súčasný, t.j. prirodzený stav vecí. Nie koonzervatívci! A ak ti ide o právo indivídua disponovať so scvojim životom až k smrti - fajn, žiadny problém. Máš právo spáchať samovraždu, dokonca to nie je ani trestný čin (čo tak vždy nebolo!), ale preboha, prečo do toho nútiť iných. Prečo do toho ťaháš lekárov...a vlastne aj mna pretože som občan a všetky zákony sa odvolávajú na mna ako na suveréna, ktorý dáva zákonom legitimitu. no a ja s tým nesúhlasím. A konzervatívci śú predsa tiež plnoprávny občania, majú nielen právo ôbehať po nemocniciach," ale aj ovplyvnovať tvorbu legislatívy a zákonodárcov. Alebo to je dovolené iba gayom? Btw. aj "prirodzený" názor je vždy len názor - t.j. predpokladá istú ideológiu

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group