ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: par otazok ....
autor: bobo
pridané: 11-04-2006 13:09


Pripomenúť nacizmus je v tejto súvislosti nutné. Prvou genocídou nacistou bola akcia"T4" teda eutanázia mentálne a duševne postihnutých jedincov v ríši. A ako to súvisí, I v našom právnom poriadku je možné odnať človeku svojprávnosť - stačí spáchať samovraždu a lekári prípadne i sudca vás nedobrovoľne zbavia kožnosti rozhodovať o sebe. A takýchto jedincov je v psychatriách plno. Kto pri zavedení eutanázie(a tu sa zavádza zákonom možnosť eutanázie, nie jej nemožnosť!)zaručí, že títo ľudia zostanú nažive a nebudú eliminovaní pretože vraj(!) nežijú plnohodnotný či dôstojný život? Mimochodom, čo by na to povedal guru liberálnej etiky P.singee, ktorý otvorene tvrdí, že matky by mali mať právo "utratiť" svoje postihnuté dieťa do 28-mich dní po pôrode? Priznám sa, je mi z toho zle - kto tu dokáže a môže merať kvalitu či hodnotu a dôstojnosť života? A akým právom?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group