ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

dodatok
autor: Dewey
pridané: 06-07-2004 18:59


Este nieco aj to mimo podstatnu cast prispevku...
Narazas na Deweya, asi nie samoucelne.
Nemam pocit, ze by som tu nejakym sposobom prezentoval jeho myslienky.(skor druha strana ma zopar krat pocastovala nejakou diskreditacnou frazou adresovanou skor Deweyovi, ale sotva uverim, ze vychadza z poznania) To, ze ma citanie literatury priviedlo az k nemu a ze som nasiel u neho v mnohom odrazenie mojich postojov neznamena, ze ho nektriticky akceptujem. Ale, co taka biblia a cirkevne doktriny podla ktorych zijete(konzervativci z KDH) a podla ktorych merate svet? Nie je prave to kriklavym prikladom nekritickeho preberanim doktrin?
Apropo, v provnani s ostatnymi clankami a autormi su Tvoje uvahy ludskejsie(menej mechanicke) otvorenejsie voci omylom, menej fundamentalisticke. Dokonca aj Hanusove clanky boli prijemnym cajickom oproti tomu, co tu vznika v poslednej dobe. Aj preto som privital clanok a nevenoval sa kritike a dal priestor opacnej strane, pretoze zastavam v mnohom zrejme podobne postoje. Ale tychto par viet ma zmiatlo, bud sa snazis hrat na "korektnost" a skryvas v sebe radikalne nazory alebo ten piecing mozem chapat iba ako malu recidivu ;-)?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group