ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Reakcia na reakcie
autor: Dewey
pridané: 06-07-2004 18:48


Myslim, ze je to menej podstatna cast prispevku...ale...

"Ale nemôžem povedať, že by som nemal nič proti piercingu. Mám niečo proti piercingu: zhruba toľko, koľko proti fajčeniu. Nemá to zmysel, zhoršuje to prostredie v ktorom všetci žijeme a má to nevyčísliteľné alternatívne náklady. K civilizácii to skrátka neprispieva ničím, skôr je známkou jej degenerácie. Degenerovaná spoločnosť sa už stáva čímsi, čo je už „v dnešnej dobe“ v poriadku, hoci všetci vieme, že to v poriadku nie je, že je to choré, nezdravé. To nie je odpor k inakosti. To je ochrana zdravia spoločnosti v ktorej vyrastajú/budú vyrastať naše deti."

To snad nemyslis vazne? Takze podla tejto logiky prepichovnie usnych lalocikov dievcencom v mladom veku za asistencie rodicov civilizacii prospieva, v neskorsom veku na inom mieste tela to skodi, nie len tomu, co si to da urobit ale i nam ostatnym naokolo. No a porovnanie s cigaretovym dymom?
Ak vdychujes dym z mojej cigarety, dym Ti skodi. Mam dostat po papuly celkom spravne, pretoze Ti skodim. Ak sa pozeras moj piercing(nenosim, na rozdiel od fajcenia) jedine comu mozem skodit je Tvoj vkus. Rovnako moze "vadit/skodit" mne Tvoj zostrih vlasov alebo farba kosele. Nuz a aky ma piercing dopad na celu "civilizaciu" to uz fakt netusim. Ci ja a moj vkus = cela civilizacia?
Ak je vychodisko? Predpisat pre "civilizaciu neskodny" uniformny look a prisne dohliadat na jeho dodrziavanie? Potom ked sa telo prehlasi za neciste, prepisu sa kosele a budeme sa mylovat cez diery v plachtach? Kde su hranice?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group