ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Reakcia na reakcie
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 06-07-2004 18:32


Vážený pán Hrubčo - ak ste tým "zo zahraničných médií opisujúcim novinárom" mali na mysli mňa, tak si takúto nepriamu narážku rázne vyprosujem. Ideový základ Vašich argumentov je mi takisto známy, ale nikdy by mi nenapadlo Vám podsúvať, že to, čo píšete, sú plagiáty iných autorov, či federalistických brožúr Európskej komisie. Vaše fauly svedčia o chabosti argumentov.
Iste, filozofovať o federalizme môžeme do úmoru, my však o EÚ diskutujeme v kontexte, a nie vo vákuu vyabstrahovaných Hayekových, Churchillových, Adenauerových či Schumanových myšlienok.
Takže pán Hrubčo, neskrývajte sa za vznešené tézy o masle a kontrakultúre a buďte priamy: ste za ratifikáciu tejto euroústavy, alebo nie ste?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group