ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

nezmysli
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 06-07-2004 12:05


Nezmysli su v tvojich slovach. Pasujes sa tu do role jedineho vykladaca liberalizmu, debata s tebou ale naozaj len dokazuje, ze lavicovy liberal sa v zasade rovna socialista.

Mimochodom Benthama a dalsich pozitivistov Hayek tiez nazyva socialistami. V Rakusku sa povazuje za skutocnost, ze prave ich prisne pozitivisticka ustava bez akychkolvek odkazov na prirodzenopravne hodnoty, ktoru napisal Kelsen sposobila, ze Rakusko upadlo do chaosu obcianskej vojny az po Hitlerov Anschluss.

A konzervativci: ide o to, ci mas namysli tych, co konzervuju akykolvek existujuci poriadok za kazdu cenu (u nas su v tomto zmysle "konzervativcami" vlastne laviciari, ktori sa snazia zachovat rozsah socialnych istot, ktore tu boli za socializmu) alebo, ci myslis konzervativcami predstavitelov jasne vymedzeneho politickeho prudu, ktory sa odvija od Edmunda Burka


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group